gerb
Menu

Дев'ятниця До Святого Хосемарії

У намірах Пошуку роботи та доброї праці

Молитва до св. Хосемарії

О Боже, за заступництвом Пресвятої Діви Марії Ти обдарував численними благодатями святого Хосемарію, священика, обравши його своїм вірним знаряддям для заснування Opus Dei — дороги, що веде до святості через виконання професійних та щоденних християнських обов’язків.

Допоможи мені навчитися перетворювати кожну мить та подію мого життя на любов до Тебе та на служіння Церкві, Папі та всім душам, у радості й простоті, освітлюючи земні шляхи світлом віри та любові.

За заступництвом святого Хосемарії даруй мені благодать, про яку я Тебе покірно прошу…………………. Амінь.

Отче наш,… Радуйся, Маріє… Слава…

Imprimatur + владика Станіслав Широкорадюк Єпископ помічний Києво-Житомирської дієцезії 11 лютого 2010 року

Про милості й благодаті, отримані за заступництвом св. Хосемарії Ескріва, просимо повідомляти Прелатуру Opus Dei Дізнатися більше про св. Хосемарію Ескріва та Opus Dei – на сайті www.opusdei.org.ua

Оригінальний текст – о. Франсіско Фаус, Сан-Паулу, Бразилія

День перший.

Праця як дорога до святості.

Слова св. Хосемарії:

Ми покликані ще раз привернути увагу до прикладу Ісуса, який прожив в Назареті тридцять років, працюючи теслею. В його руках ремесло, подібне до занять мільйонів людей в усьому світі, перетворилося на божественне завдання. Воно стало частиною нашого Відкуплення та шляхом до спасіння.

Ваша щоденна зустріч з Богом відбувається там де є ваші друзі, ваші бажання, ваша праця й ваша любов. Там ви кожного дня зустрічаєте Христа. Ми повинні шукати святості серед звичайних земних справ, у служінні Богові та всім людям.

Господи, провадь мене в моєму пошуку роботи і благослови мене, дозволь мені отримати чесну, гідну та стабільну роботу, а також допоможи мені бачити в ній дорогу до святості та служіння іншим, дорогу, де Отець завжди чекає на мене, закликаючи у кожній ситуації наслідувати Свого Сина, який працював теслею в Назареті.

Господи, допоможи мені бачити у моїй праці дорогу до святості та служіння іншим, дорогу, де Отець завжди чекає на мене, закликаючи у кожній ситуації наслідувати Свого Сина, який працював теслею в Назареті. Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День другий.

Робота, виконана з любові до Бога

Слова св. Хосемарії:

Гідність праці ґрунтується на Любові. Великим привілеєм людини є здатність до любові, вищої за все скороминуще й нетривке. Христос проходить поруч, Все роби задля Любові. На цьому шляху немає дрібниць: усе — велике. Витривалість у малих випробуваннях задля Любові, – це героїзм.

Я наголошую: саме в простоті твого звичайного життя, в побутових дрібницях кожного дня ти маєш відкрити приховану від багатьох таємницю того великого і нового, що є Любов’ю.

Господи, даруй мені ласку знайти роботу швидко, щоб убезпечити мою родину. Допоможи мені зрозуміти, що цінність будь-якої чесної праці є саме в любові, з якою ми її виконуємо, передусім любові до Бога, кому я жертвую мою працю, та любові до ближнього, кому я хочу служити та бути корисним.

Господи, допоможи мені зрозуміти, що цінність будь-якої чесної праці є саме в любові, з якою ми її виконуємо, передусім любові до Бога, кому я жертвую мою працю, та любові до ближнього, кому я хочу служити та бути корисним. Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День третій.

Впорядкована та наполеглива праця

Слова св. Хосемарії:

Яким же коротким є час нашого перебування у цьому світі! Для справжнього християнина ці слова бринять у глибині його серця докором за брак великодушності та постійним закликом до відданості. Таким коротким є наш час для любові, для жертви, для покути! Отже, для нас було б вкрай нерозумно витратити його намарне, безвідповідально відмовившись від цього скарбу. Ми не повинні змарнувати цей проміжок світової історії, який Бог довірив кожному з нас.

Впорядковуючи своє життя, ти помножуєш свій час, отже, стаєш здатним віддати Богові більшу хвалу, більше працюючи у служінні йому.

Наполегливість у точному виконанні щохвилинних обов’язків. Ця праця, така непомітна, одноманітна і проста – є молитвою, вираженою в ділах, яка готує тебе до отримання благодаті іншої праці, омріяної тобою — великої та всеосяжної.

Пречиста Діво Маріє, допоможи мені отримати стабільну та придатну мені роботу, а коли з Божої ласки я працюватиму, навчи мене використовувати мій час наче скарб, вдосконалюючись у чесноті порядку задля більш точної, старанної і наполегливої праці без зволікань та невпорядкованості. Допоможи мені діяти, дотримуючись добре розробленого плану, так щоб віддавати належне кожному з моїх обов’язків у духовному, родинному, професійному та суспільному житті.

Пречиста Діво Маріє, навчи мене використовувати мій час наче скарб, вдосконалюючись у чесноті порядку задля більш точної, старанної і наполегливої праці без зволікань та невпорядкованості. Допоможи мені діяти, дотримуючись добре розробленого плану, так щоб віддавати належне кожному з моїх обов’язків у духовному, родинному, професійному та суспільному житті. Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День четвертий.

Добре виконана робота

Слова св. Хосемарії: Не є гідною Бога жертвою те, що навіть менше за рівень нашої людської досконалості, і так обмеженої нашими незначними людськими можливостями.

Наша жертвенна праця повинна бути безвадною, вона повинна бути зроблена якомога старанніше, наскільки це можливо, навіть у найменших дрібницях. Богу не потрібні підробки! Як застерігає нас Святе Письмо, нічого, що має якийсь ґандж, не приноситиме, бо не буде вам угодним Богові (Лев 22,20). Тому праця кожного з нас, діяльність, що вимагає нашого часу та зусиль, повинна стати жертвою, гідною нашого Творця. Вона має бути operatorio Dei, справою Божою, зробленою задля Бога: бездоганно завершеним завданням.

Важливо любити Святу Месу та будувати свій день навколо неї. Гідно взявши участь у Святій Месі, ми протягом решти дня будемо зберігати нашого Господа в своїх думках, прагнучи бути завжди в його присутності, готовими так само як він працювати і так само любити.

Мати Божа, допоможи мені, щоб пошук роботи не тривав довго. Господи, коли я розпочну свою роботу, допоможи мені працювати якомога досконаліше. Ніколи не дозволяй мені працювати недбало, але допоможи зрозуміти, що неналежно виконана робота не може бути освячена через брак любові, яка єдина здатна перетворити будь-яку людську діяльність на приємну Богові.

Господи, допоможи мені працювати якомога досконаліше. Ніколи не дозволяй мені працювати недбало, але допоможи зрозуміти, що неналежне виконана робота не може бути освячена через брак любові, яка єдина здатна перетворити будь-яку людську діяльність на приємну Богові. Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День п’ятий.

Будь-яка чесна праця є поважною

Слова св. Хосемарії:

Прийшов час для нас, християн, голосіть з покрівель, що праця – дар Бога, і немає сенсу розрізняти людей за родом їхніх занять, ніби є види праці, шляхетніші за інші.

Робота, будь-яка робота, засвідчує гідність людини та її панування над творінням.

Перед Богом жодна діяльність не є сама по собі великою чи малою. Будь-яка праця набуває ціни Любові, з якою вона виконана.

Ти потребуєш роботи “у поті чола”… Але нехай твої професійні інтереси посядуть належне їм місце: вони – лише засоби досягнення мети, аж ніяк не мета.

Господи, даруй мені ласку отримати роботу, яка б потребувала застосування усіх моїх професійних знань і навичок та водночас сприяла подальшому професійному розвитку. Але якщо знайдена робота виявиться нижче мого професійного рівня, допоможи мені не нехтувати нею, а продовжуючи шукати більш придатне місце роботи, працювати з такою ж відповідальністю, як Ісус в Назареті.

Господи, якщо моя теперішня робота є нижчою за мій професійний рівень, допоможи мені не нехтувати нею, а продовжуючи шукати більш придатне місце роботи, працювати з такою ж відповідальністю, як Ісус в Назареті. Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День шостий.

Робота виконана в Божій присутності та з чистими намірами

Слова св. Хосемарії:

Я прошу тебе ніколи не втрачати надприродного бачення. Виправляй свої наміри, як курс корабля коригується у відкритому морі: за зірками, за Марією. Тоді ти завжди будеш певний, що дістанешся гавані.

Християнин, ти маєш завжди носити з собою своє Розп’яття. Класти його на твій робочий стіл. Цілувати його перед відпочинком та після пробудження.

Нехай на твоєму робочому столі, у твоїй кімнаті, у твоїй сумці буде образ Матері Божої. Дивись на нього на початку роботи, під час роботи, і по її завершенні. Запевняю, вона здобуде для тебе сили перетворити твою працю на люблячу розмову з Богом.

Господи, допоможи мені знайти чесну й гідну роботу та відкрий очі моєї душі бачити, що Ти є завжди зі мною. Допоможи мені, котрий не хоче втратити відчуття цієї дивовижної реальності, у моєму прагненні залишитися у Твоїй присутності під час роботи, використовуючи як мовчазне нагадування маленьке розп’яття або образ Матері Божої чи улюбленого святого, розташовані так, щоб я міг часто їх бачити, не привертаючи непотрібної уваги.

Господи, відкрий очі моєї душі бачити, що Ти є завжди зі мною. Допоможи мені, котрий не хоче втратити відчуття цієї дивовижної реальності, у моєму прагненні залишитися у Твоїй присутності під час роботи, використовуючи як мовчазне нагадування маленьке розп’яття або образ Матері Божої чи улюбленого святого, розташовані так, щоб я міг часто їх бачити, не привертаючи непотрібної уваги.

Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День сьомий.

Дозрівання у чеснотах через роботу

Слова св. Хосемарії:

Все, у що ми, бідні людські істоти, вплетені — навіть святість, є мереживом дрібничок, яке залежно від чистоти наших намірів може стати гобеленом блискучого героїзму або рогожкою нікчемності, візерунком чеснот або павутинням гріха.

Приступаючи до праці з метою освятити її, ми звертаємося до усіх можливих чеснот: мужності бути наполегливими у праці, долаючи труднощі, що завжди її супроводжують, та не впадаючи у розпач; стриманості, щоб не виснажити себе егоїзмом та марним потягом до комфорту; справедливості, щоб виконати повною мірою наші зобов’язання перед Богом, суспільством, родиною та колегами по роботі; розсудливості, щоб у кожному випадку знати, що робити, не гаючи часу в сумнівах … І все це, наголошую, задля Любові.

Будь-яка професійна праця вимагає попереднього навчання та постійних зусиль, щоб вдосконалювати нашу формацію та пристосовувати її до все нових і нових обставин.

Мати Божа, допоможи мені знайти роботу, якої я шукаю. Господи, допоможи мені, цілковито віддаючись новій роботі, через неї розвивати християнські чесноти та зростати духовно. Допоможи мені бути терпеливим та чуйним до моїх керівників, колег та підлеглих. Навчи мене бути простим та скромним, уникати марнославства та самозакоханості. Отже, навчи мене робити усе з чистим серцем.

Господи, допоможи мені через роботу, що я виконую, розвивати християнські чесноти та зростати духовно. Допоможи мені бути терпеливим та чуйним до моїх керівників, колег та підлеглих. Навчи мене бути простим та скромним, уникати марнославства та самозакоханості. Отже, навчи мене робити усе з чистим серцем.

Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День восьмий.

Праця як служіння і допомога іншим

Слова св. Хосемарії:

Замислися також над тим, що сумлінно та відповідально виконуючи свою щоденну роботу, ти не тільки забезпечуєш себе та свою родину фінансово, але також робиш безпосередній внесок у розвиток суспільства, полегшуєш тягарі інших та підтримуєш безліч локальних та міжнародних доброчинних проектів заради осіб та країн, що перебувають у більш складних умовах.

Закінчивши свою роботу, візьмись за роботу брата свого, допомагаючи йому з любові до Христа, так природно й тактовно, щоб він навіть не помітив, що ти робиш більше ніж повинен. Саме таким личить бути Божому синові.

Господи, даруй мені роботу, якої я шукаю з вірою. Всели в мою душу бажання зробити мою роботу не лише діяльністю, зосередженою на моїх власних інтересах, але відкритим та корисним для багатьох служінням, здійснюваним у впевненості, що це надасть нового вищого змісту і нової радості моєму життю.

Господи, всели в мою душу бажання зробити мою роботу не лише діяльністю, зосередженою на моїх власних інтересах, але відкритим та корисним для багатьох служінням, здійснюваним у впевненості, що це надасть нового вищого змісту і нової радості моєму життю.

Молитва до св. Хосемарії (див. першу сторінку)

День дев’ятий.

Апостольство через роботу

Слова св. Хосемарії:

Професійна праця – це також апостольство, можливість віддати себе іншим, щоб відкрити для них Христа та привести до Бога Отця.

Христос проходить поруч, Просто живи своїм звичайним життям, працюй там, де ти працюєш, намагаючись сумлінно сповнити належні тобі за твоїм положенням обов’язки, довести до завершення усі свої професійні справи та вдосконалюватися щодня. Будь відданим, чуйним до інших та вимогливим до себе. Умертвляй свою плоть, але будь веселим. Це буде твоїм апостольством. І ти, свідомий своєї власної нікчемності, будеш вражений тим, що люди звертаються до тебе. Ти просто і природно говоритимеш з ними, повертаючись до дому після робочого дня, у родинному колі, в транспорті, на прогулянці, будь-де… Ви говоритимете про прагнення, що вкорінені в глибині душі кожної людини, навіть тих, хто намагається їх не помічати, і твої співрозмовники почнуть розуміти ці прагнення краще, почавши серйозно шукати Бога.

Господи, за заступництвом Пречистої Діви Марії, допоможи мені знайти таку роботу, де я зможу якнайкраще проявити свої здібності та продовжувати зростати професійно. Допоможи мені бачити у моїй роботі широке поле для апостольства, у хрещенні дорученого Богом усім, користуючись даною Тобою можливістю допомагати моїм колегам, друзям та клієнтам відкрити чудо християнської віри.

Господи, допоможи мені бачити у моїй роботі широке поле для апостольства, у хрещенні дорученого Богом усім, користуючись даною Тобою можливістю допомагати моїм колегам, друзям та клієнтам відкрити чудо християнської віри. Молитва до св. Хосемарії